Boj exekutorů, věřitelů a dlužníků o miliardy ze zastavení bezvýsledných exekuci! 

Hra o „dluhy“ právě začíná! 

Neuvěřitelný svět dluhů, kde se ale bojuje o miliardy a každý chce táhnout za delší konec provazu! Připravte se na napínavou „hru“, ve které se střetávají exekutoři, věřitelé a dlužníci s bezvýslednými exekucemi. A to všechno pod dohledem státu, který drží klíč k zastavení těchto exekucí. Nenechte se zmást odbornou terminologií – pojďme si to vysvětlit „hovorově“ a podívat se na to, co se děje nejen v popředí, ale hlavně na pozadí tohoto „hřiště“, kde se stále hraje o miliardy a jak s tím souvisí nechvalně známé mobiliární exekuce, které jsou prováděné často i u blízkých dlužníka. 

Stát:

Stát nám předkládá lákavý titulek „Zastavení bezvýsledných exekucí“, ale kolik z nás opravdu čte celé znění a rozumí tomu, co se skrývá mezi řádky? Stovky tisícům dlužníkům tak dává naději, že se jejich exekuce zastaví, zatímco exekutoři a věřitelé si mohou potichu mnout ruce, protože stát jim umožňuje využít „zadní dvířka“ a hodit dlužníkům do tohoto procesu „vidle“

Exekutor:

Proč bychom se měli vzdát mnoha miliard, když jsme do jejich bezvýsledného vymáhání tolik investovali? Stát nám sice dá „almužnu“ 1050 Kč za každou zastavenou exekuci pro bezvýslednost, ale ta nepokryje ani zprocesování samotného úkonu, natož náhradu nákladů za mnohaleté vymáhání. Máme mít jen další práci za mizerný peníz?

Výhodnější bude obejít domácnosti dlužníků, či  jejich blízkých a dostat tam z kohokoli, třeba jen pár tisícovek na náklady. Stačí v poklidu a s příslibem, že tentokrát jim když zaplatí nic nevezmeme. Tímto je máme i s dlužníkem v hrsti dalších 6 let, protože nebude naplněna základní podmínka “bezvýslednosti exekuce“

Věřitel:

Po letech čekání a nákladů mám teď přijít o možnost dostat své peníze? Právník mi radí, že pokud není bezvýslednost již za hranicí 12 let, tak mohu exekuci prodloužit o dalších 6 let za pouhých 500 Kč, nejdříve však 1.1.2029 a to i u starších exekucí. 

Dlužník:

Většina se těší, že jim budou zastaveny dlouholeté bezvýsledné exekuce, které se táhnou mnohdy i dvacet let. Často marně.  A to proto, že vůbec netuší co se děje právě na pozadí a jak málo stačí, aby se jejich momentální naděje na definitivní zastavení exekuce rozplynula tím, že se lhůta prodlouží o dalších 6 let, nebo začne běžet celých 12 let od začátku, pokud se něco vymůže.

Někteří si dokonce myslí, že jsou jejich exekuce třeba po 20 letech už promlčeny. Žádná promlčecí lhůta ale neběží, pokud běží exekuční řízení.

Více o problematice promlčení exekuce, nejčastějších mýtech a omylech, bezvýslednosti, právech exekutora atd. píšeme již od roku 2012 v našich článcích a rozborech. 

Závěr a doporučení:

V praxi dobře míněný zákon vede k nárůstu mobiliářích exekucí a to právě u těch, kteří měli to štěstí a nějakou shodou náhod se jim vyhnula. Je to totiž nejsnadnější způsob jak nepřijít o miliardy dluhů a prodloužit si lhůtu o další roky a vydělat víc než nabízených 1050,-Kč od státu. Tohle není návod, jak obejít možná dobře míněný zákon, ale realita, se kterou se setkáváme v naší každodenní praxi. Pokud jde o povinnost k zastavení exekuce pokud by ani takto nebylo nic vymoženo a pokud by věřitel nesložil zmíněných 500 tak z minulosti známe jak je problematické dodržování, nebo dokonce vynucení úkonů exekutora, které pro něj nejsou ziskové. Navíc sankce za liknavost, nedodržování lhůt a i za porušení zákona jsou vzhledem k profitu z těchto činností zanedbatelné. Ale čistě teoreticky „dobrý“.

Jako obvykle se při tvorbě zákonů se vlk nažere a koza zůstane celá. Každému dlužníkovi i jeho blízkým proto doporučujeme, aby obzvláště v této legislativní džungli, kde vítězí chytřejší a rychlejší, nečekali a nenechávali tah na exekutorovi, či věřiteli, ale využili “tah předem“. 

Stačí málo, například začít tím, že vyplníte kontaktní formulář na našich stránkách, požádáte o bezplatnou analýzu a návrh jak postupovat ve vašem konkrétním případě. Neexistuje univerzální dobrý postup pro všechny, ale poradíme nejvhodnější postup a ukážeme na rizika ZDARMA. Zda je pak budete řešit a s kým záleží jen na Vás.  

Doporučujeme však rozhodně nečekat zda, co a kdy exekutor, či věřitel udělá, ale buď sami nebo i prostřednictvím našeho právníka, iniciujte zastavení exekuce pro bezvýslednost a připravte se také na možnou odezvu. 

Žádost od našeho právníka se správnou formulací, doložením faktů, s řádným odůvodněním datovou schránkou má přirozeně úplně jinou váhu, než laicky odůvodněná žádost od dlužníka, na kterou dlužník obvykle nedostane od exekutora ani odpověď. 

Pokud si budete přát, tak Vám náš právník vše zpracuje. Jedná se však již o placené úkony, kterými získáte:

 • Osobní hodinovou konzultaci s dlužníkem a jeho blízkými 
 • Vyhodnocení celé vaší situace a doporučení pro dlužníka, aby byl proces maximálně úspěšný
 • Přípravu návrhu na zastavení exekuce pro bezvýslednost, případně i nemajetnost našim právníkem 
 • Odeslání návrhu exekutorům datovou schránkou
 • Zaslání výsledku emailem
 • Cena je 6000,-Kč a zahrnuje také veškerou komunikaci s exekutory do 3 exekucí
 • Vzory smluv ke stažení ZDARMA

  Stáhněte si ZDARMA vzory smluv, které vám budou nápomocny při řešení těchto právních úkonů:

  Návrh na zastavení exekuce

  Návrh na částečné zastavení exekuce

  Návrh na odklad exekuce

  Návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu majetku